Şirket Profili bread

Şirket Yönetimi

Şirket Yönetimi

İsmet Benli

Son 30 yılda, İsmet Benli, çeşitli teknik ve iş yönetimi pozisyonlarında bulunarak Türkiye’de Bilişim Teknolojileri endüstrisine katkıda bulunmaktadır. Eğitim ve danışımlık sektöründe çok güçlü bir altyapıya sahip olmanın yanı sıra, eşi – Berrin Benli – ile birlikte Haziran 2003’te kurduğu “IDE Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri”ne ek değer ve güç getirmiştir. Güçlü partnerlikler ve bağlı şirketler aracılığı ile Türkiye çapında strateji gelişimi, satış ve hizmet sağlama açısından “e-eğitim” işine odaklanmıştır. “IDE Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri”ne önderlik ederken, Avrupa Birliği ve Dünya Bankası organizasyonları tarafından desteklenen programlar ve projelerde de yer almıştır.

İsmet Benli, 1997’de eğitim ve danışmanlık işi üzerine olan “Infopark Bilgisayar Sistemleri”ni kurmuştur ve 2004 Haziran’a kadar yönetmiştir. “Infopark”taki görev süresi boyunca, işini, Ankara bölgesindeki en büyük ve en çok kar getiren ve Türk Bilişim Teknolojileri Eğitim Sektörü pazarında en güvenilirlerden biri haline getirmiştir. 80’den fazla kişi ile birlikte, Yönetim Kurulu Başkanlığı, Yönetim Müdürlüğü ve Kurucu Ortaklık rollerini üstlenerek şirketi yönetmiştir. Sorumlulukları, şirket yönetimi, iş geliştirme, program ve proje yönetimi, büyük projelerin satış ve satış-öncesini, MIS yönetimini, eğitim hizmetini ve kalite yönetimini kapsamaktadır.

1997-1999 yılları arasında “Komdatasoft”ta, yönetici müdüriyet, iş gelişimi ve hem eğitimi hem de satış gruplarını yönetmeyi yerine getirerek Ankara Bölge Müdürlüğü yapmıştır. Eğitim Sektörüne geçiş yapmadan önce, donanım satışlarına odaklanmış olan “Soylu”da Kurucu Ortaklı ve Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. İsmet Benli, 1995-1996 yılları arasında “Servus Computer Systems”de, teknik ve satış gruplarının Bölge Müdürü olarak çalışmıştır.

İsmet Benli, 1990’da, 1995’e kadar barkot teknolojisinde (satış ve hizmet) etkili olan “Barkod Computer Systems”ı kurmuştur. Bu sektöre, stratejik iş geliştirimi, program ve proje başlatma, teknik hizmet yönetimi, yazılım geliştirme, ağ yönetimi ve sistem altyapı dizaynı aracılığı ile katkıda bulunmuştur. TAI (Türk Havacılık ve Uzay Sanayi) “Bordata Computer” ve “OSYM”de ağ yönetimi sistemleri, yazılım geliştirme, sistem analizi ve sistem operasyonlarında yararlı olmuştur.

Kariyeri boyunca birçok satış yönetimi ve teknik eğitim programı tamamlamıştır. Microsoft Certified Professional, Microsoft Certified Trainer, Microsoft Certified Systems Engineer, Microsoft Certified Professional + Internet, Microsoft Certified Systems Engineer + Internet, Microsoft Certified Solution Framework, Microsoft Certified Sales Specialist, Novell Certified Network Engineer, Novell Master, Certified Network Engineer olarak isimlendirilen sertifikalara sahiptir.

1987 yılında ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi)’den Bilgisayar Mühendisliğinde Lisans derecesi almıştır.

Partners

Çözüm Ortaklarımız

Footer bilgierli
logo
IDE Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri, küresel yönetim, sistem ve teknoloji danışmanlığı firmasıdır.
scroll top